Powstaje lodowisko obok Jana Pawła II. ZDJĘCIA.

3 grudnia 2019

Na Placu Niepodległości praca wre. Robotnicy firmy „Mea Group” Sp. z o.o z Warszawy uwijają się przy budowie platformy pod sezonowe lodowisko. 

Całkowicie realne jest, według robotników, zbudowanie lodowiska na 12 grudnia. Dodajmy, że według umowy lodowisko ma funkcjonować od 13 grudnia br. do 24 lutego 2020 roku. Ponadto miasto nie poniesie w związku z tą inwestycją żadnych kosztów, jako że lodowisko jest prezentem od M-Banku. Przemyślowi udało się „załapać” na jeden z 10 takich prezentów, jakimi M-Bank w tym roku obdaruje polskie miasta. 

Przemyślanie będą mogli ślizgać się na Placu Niepodległości za darmo, choć powinni mieć dobrze naostrzone łyżwy. Właśnie takie będzie można wynajmować w towarzyszących lodowisku kontenerach za jedyne 6 zł na 45 minut. Jeśli zapłacimy kartą M-Banku, to zapłacimy tylko złotówkę. 

W Przemyślu, jak co roku, czynne będzie sztuczne lodowisko POSiR-u przy ulicy Sanockiej, jednakże w tym roku będzie się tam ślizgało na łyżwach pod dachem. Co prawda prace z montażem dachu jeszcze nawet nie ruszyły, ale według pani dyrektor Grety Ostrowskiej, lodowisko ruszy 14 grudnia. Zadaszenie wykona firma „Amak” z Jastrzębia Zdroju za ponad 195 tys. zł. 

Trzecie lodowisko powstanie jak zwykle na „orliku” przy stadionie „Juvenia”. Tak więc trzymajmy tylko kciuki, żeby aura sprzyjała funkcjonowaniu lodowisk. 

Dotyczy to oczywiście także i stoku narciarskiego, który dysponuje w tym roku nowym ratrakiem oraz nowymi wydajnymi armatkami śnieżnymi i tylko czeka na minusowe temperatury. Aktualnie robotnicy wykańczają wnętrze nowego, drewnianego budynku, w którym mieścić się będzie wypożyczalnia nart, kasa biletowa i toaleta (ale dla pracowników, a narciarze będą musieli korzystać z kabin „toj-toj”). 

jb