Potrzebne 42 tys. zł na uratowanie życia Julii

12 września 2014

Caritas Archidiecezji Przemyskiej organizuje zbiórkę pieniędzy na operację pani Julii Dudek chorej na raka. Matka trójki dzieci musi zostać poddana operacji metodą NanoKnife, której koszt wynosi 42 tys. zł.

Julia Dudek jest 56-letnią matką 3 dzieci. W grudniu 2008 roku został u niej wykryty rak odbytnicy, który został operacyjnie usunięty w styczniu 2009 roku. Niestety 2 lata później, podczas badania kontrolnego, został wykryty przerzut na wątrobę. Pani Julia przez kolejne lata była leczona głównie przez chemioterapię. W lipcu 2013 r. kontrolne badanie USG wykazało kolejną zmianę na wątrobie. Planowana operacja usunięcia części wątroby nie powiodła się ze względu na zbyt duże niebezpieczeństwo uszkodzenia przylegających naczyń krwionośnych. W marcu 2013 r. Pani Julia ponownie podjęła próbę przyjęcia chemioterapii metodą chemoembolizacji, która niestety zakończyła się niepowodzeniem.

Julia Dudek obecnie przyjmuje chemioterapię w postaci tabletek Xeloda, jednak każdy kolejny cykl powoduje, iż występują coraz bardziej negatywne reakcje organizmu.

Jedyną szansą jest operacja metodą NanoKnife. Jest to nowoczesna małoinwazyjna metoda niszczenia komórek nowotworowych za pomocą prądu o wysokim napięciu. Niestety zabieg nie jest refundowany przez NFZ, zaś koszt samej operacji wynosi 42 tysiące złotych.

Caritas Archidiecezji Przemyskiej organizuje zbiórkę pieniędzy na operację pani Julii. Pieniądze można przelewać na konto Caritas (numer podany poniżej) oraz przez stronę internetową http://przemysl.caritas.pl/ .

77 1600 1332 1847 4932 3000 0006 BNP Paribas

Wszystkim ludziom dobrego serca, gorąco dziękujemy!