Pościg samochodowy i wielka bijatyka pseudokibiców w Przemyślu

24 lutego 2020

 

W środę 19 lutego około godziny 20.30 w Przemyślu w rejonie ulic Wróblewskiego i ks St. Brzóski doszło do rzadko widywanych w naszym mieście zdarzeń. Miała tam miejsce uliczna bijatyka, w której udział brało kilkadziesiąt młodych osób. Wydarzenie zszokowało mieszkańców spokojnej dzielnicy, zamieszkiwanej w sporej części przez starsze osoby.

Według zebranych informacji, samochody pseudokibiców Polonii Przemyśl zablokowały dwa pojazdy kibiców Czuwaju Przemyśl. Doszło do bijatyki i szamotaniny, w której udział brało około 30-40 osób. Bójka rozszerzyła się także na ulice ks. Stanisława Brzóski. Z naszych informacji wynika, że jeden z samochodów (osobowy mercedes), w którym powybijano szyby, został porzucony. Po zakończeniu bijatyki, pseudofani nie kwapili się do opuszczenia miejsca bójki i skandowali głośne okrzyki. Dopiero sygnał nadjeżdżającej policji skłonił ich do ucieczki.

Podkomisarz Marta Fac z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu informuje, że w feralnym dniu Policja otrzymała kilka zgłoszeń od zaniepokojonych mieszkańców. Według Policji trwa ustalania okoliczności zdarzenia, w którym brało udział kilkadziesiąt osób. Prowadzone są czynności operacyjne.