Ponad 3,5 tysiąca paczek papierosów znalezionych w autobusie na przejściu granicznym w Korczowej

29 sierpnia 2017

3 620 paczek papierosów, to wynik kontroli dwóch autokarów. Kontrabandę przechwycili funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym w Korczowej.

Na przejściu granicznym w Korczowej poddano szczegółowej kontroli autokar na czeskich numerach rejestracyjnych, którym podróżowało 17 osób. Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze KAS wykryli skrytki wykonane w profilach ścian bocznych i dachu autokaru, a w nich 1370 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Aby zamaskować te miejsca, fragmenty ścian autokaru oklejono atrakcyjnymi naklejkami przedstawiającymi fragmenty zabytkowej architektury lub zdjęcia miast.

Do przemytu przyznał się 28-letni kierowca autokaru, który złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i tytułem grożącej kary wpłacił kwotę 16 tys. zł.

Papierosy przemycał także 35-letni kierowca autokaru jadącego z Ukrainy do Szczecina. 2250 paczek papierosów różnych marek ukrył w plastikowych bańkach. Nielegalny towar zatrzymany został do dalszego postępowania, a kierowca składając wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności uiścił 30 tys. zł.

Rynkowa wartość papierosów zatrzymanych w obydwu autokarach szacowana jest na kwotę blisko 50 tys. złotych.