„Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” ruszyła akcja w Przemyślu

19 listopada 2014

W Przemyślu ruszyła akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W jej ramach, 23 listopada zostanie przeprowadzona Wielka Uliczna Zbiórka Darów na terenie placówek handlowych.

W najbliższą niedzielę, 23 listopada na terenie przemyskich placówek handlowych odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów. Zostanie ona przeprowadzona w ramach akcji charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Akcja, która właśnie ruszyła w Przemyślu została zorganizowana przez Polskie Radio Lublin i TVP oddział w Rzeszowie i Lublinie. Na terenie naszego miasta pełnomocnikiem przedsięwzięcia jest Krystyna Makara, kierownik biura Zarządu Okręgowego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Celem akcji jest udzielenie pomocy dzieciom z naszego terenu, które pochodzą z rodzin wielodzietnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej, podopiecznym świetlic środowiskowych.

W Przemyślu biuro sztabu mieści się w siedzibie ZO PKPS przy ul Słowackiego 23, dodatkowo stacjonarne miejsca zbierania darów zostały zorganizowane w SP nr 6 przy ul. Spiechowicza 1 oraz w siedzibie Towarzystwa Brata Alberta przy ul. Focha 12.

Zbiórka darów potrwa do 31 grudnia.

Fot. Marcin Kawecki