„Polska nie jest w ruinie, Polska jest na dobrej drodze”. Konferencja prasowa posła Marka Rząsy

2 października 2015

Platforma Obywatelska ustami Marka Rząsy zapowiada, że w przyszłej kadencji będzie stawiać na inwestowanie w kapitał ludzki. Zdaniem tej partii Polska idzie w dobrym kierunku i nie należy go zmieniać.

W Przemyślu przedstawiono listę PO w okręgu 22, gdzie klub wystawia również dwudziestu dwóch swoich kandydatów, z czego czterej są z naszego powiatu. Listę otwiera Marek Rząsa, na miejscu dziewiątym jest znany polski piłkarz, w latach 1992 -1995 członek reprezentacji Polski Jerzy Podbrożny. Miejsce dwunaste zajmuje Ewa Tadla, a pozycję ostatnią ma Piotr Tomański.

Liczymy na bardzo dobry wynik, minimum jakie sobie zakładamy, to utrzymanie tych trzech mandatów – mówi lider listy Marek Rząsa. W ostatnich wyborach z okręgu krośnieńsko – przemyskiego do sejmu dostał się właśnie dzisiejszy lider listy PO oraz Piotr Tomański i obecnie nie niekandydujący  Tomasz Kulesza.

Zdecydowałem się na kandydowanie w tych wyborach, gdyż widać, że idzie to wszystko w dobrym kierunku i nie chciałbym żeby cokolwiek się w państwie zmieniało. Myślę, że trzeba dać szansę prowadzenia Polski tym programem – mówił obecny na konferencji prasowej Jerzy Podbrożny. Kandydat startujący z numeru dziewiątego, który towarzyszył mu w jego piłkarskiej karierze, stawia na sport, bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Chciałby aby powstał Narodowy Program Rozwoju Sportowca, który wykorzystywałby współpracę rządu ze wszystkimi środowiskami sportowymi. Podbrożny widziałby również lepsze wykorzystanie orlików, gdzie powinni być zatrudniani znani, byli piłkarze, którzy szkoliliby młodych ludzi i wyłapywali talenty.

Dla Marka Rząsy wciąż najważniejszą sprawą jest edukacja. Poseł przypomniał, że ostatnie 8 lat w Polsce, to był czas wielkich inwestycji w infrastrukturę (drogi, transport kolejowy i lotniczy itd. ), teraz zaś przyszedł czas aby inwestować w kapitał ludzki, w człowieka, jego kompetencje, wiedzę, umiejętności. Pora również aby skupić się bardziej na ludziach młodych i intensyfikować rozpoczęte już działania związane m.in.: z pomocą dla młodszych rodzin czy też przedsiębiorców. Polacy powinni teraz poczuć wzrost gospodarczy w swojej kieszeni.

Zdaniem Marka Rząsy Polska pięknie się rozwija i wbrew wielu opiniom nie jest w żadnej ruinie. Jesteśmy na dobrej drodze. Boję się, abyśmy po 25 października nie stanęli w miejscu lub nawet zaczęli się cofać – mówił poseł – z tej drogi proeuropejskiej, ku nowoczesnej Polsce, Polsce otwartej, nie ksenofobicznej, nie nacjonalistycznej.

Anna Fortuna