Półkolonia z Młodzieżowym Domem Kultury w Przemyślu

28 lipca 2017

Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu był organizatorem półkolonii. Tegoroczny odpoczynek dla dzieci połączony był częściowo z ogólnopolską akcją „Bezpieczne wakacje”.
Półkolonia organizowana przez przemyski MDK była częściowo połączona z ogólnopolską akcją „Bezpieczne wakacje”, w ramach której organizowane są pogadanki i zajęcia dydaktyczne prowadzone przez nauczycieli, zapraszani są funkcjonariusze policji i straży miejskiej czy ratownicy medyczni. Podczas tegorocznej edycji dzieci spotkały się również z pracownikiem Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Przemyślu, a jednym z tematów spotkania były kleszcze – problem ostatnio niezwykle ważny.


Dużą część półkolonii stanowiły zajęcia o charakterze artystycznym, wyjścia do kina, na basen oraz dużo ruchu na świeżym powietrzu. Niecodzienną atrakcją było odwiedzenie Przemyskiej Jednostki Wojskowej im. gen. bryg. Andrzeja Galicy. Dzięki uprzejmości dowódcy jednostki ppłk Marcina Duszy dzieci miały niecodzienną okazję poznać trud żołnierskiej służby. Była to możliwość „dotknięcia” wykorzystywanego na co dzień wyposażenia i uzbrojenia. Wozy pancerne, pistolety i karabiny maszynowe czy inne profesjonalne urządzenia wzbudzały podziw nie tylko chłopców. Profesjonalne wskazówki żołnierzy z pewnością zaciekawiły i zachęciły do większego zainteresowania się militariami.
Była to również okazja dla dzieci do poznania samej jednostki oraz jej historii. Żołnierze niezwykle skutecznie przećwiczyli z grupą najmłodszych uczestników elementy musztry wojskowej na placu. W pocie czoła wszyscy starali się możliwie dobrze opanować żołnierski krok. Wizyta w jednostce wojskowej była jednym z wielu punktów programu półkolonii MDK. W tym roku przez pierwsze dwa tygodnie wakacji wzięło udział blisko sto dzieci z Przemyśla w wieku 7-12 lat.