Polityka po przemysku. Poseł kontra radny.

12 lutego 2019

Poważne zwarcie w środowiskach przemyskiej prawicy. Gorąco na  linii radny Zapałowski – poseł Majka.

Poseł niezależny Robert Majka (na zdjęciu po prawej) ostro wypowiedział się na temat działalności Andrzeja Zapałowskiego. Poszło o rzekome insynuacje Zapałowskiego pod adresem Majki.

Robert Majka został posłem po tym, jak Wojciech Bakun zwolnił miejsce w Sejmie po zwycięskich wyborach na stanowisko prezydenta Przemyśla. Majka mandat poselski przyjął, jednakże nie wstąpił do klubu  Ruchu Kukiz’15. Paweł Kukiz pod koniec 2018 roku deklarował, że nie chce, by Majka uczestniczył w jego projekcie politycznym.

Poseł Majka znany jest z bezkompromisowych wypowiedzi.  Jeszcze zanim został posłem, domagał się m.in. ujawnienia informacji o  dawnych agentach SB pracujących w przemyskim urzędzie miejskim. Już jako poseł zajął się m.in. ostrzeganiem przed skutkami stosowania technologii 5G, która ma przynieść społeczeństwu rewolucyjne zmiany.

W wyemitowanym niedawno wywiadzie dla telewizji internetowej NTV poseł Majka zaatakował  Zapałowskiego. Według posła Zapałowski deprecjonuje działalność sejmową Majki i kwestionuje wartość jego interpelacji poselskich. Majka twierdzi, że Zapałowski tworzy insynuacje na jego temat i robi to nie od dziś. Na uwagę redaktora telewizyjnego, że ,,ten pan z tytułami (chodzi o dr hab. A. Zapałowskiego) może mieć problemy intelektualne ze zrozumieniem tego powiązania”, poseł Majka odpowiada ,,że nie chce się na temat tego pana (tj. Zapałowskiego) dłużej wypowiadać”.

O jakie powiązanie chodzi? Poseł Robert Majka podniósł sprawę związku  między wdrożeniem technologii 5G, a słynną w środowiskach prawicowych ustawą nr 1066, która dopuszcza interwencję zagranicznych służb porządkowych na terenie Polski. Zdaniem posła Majki technologia 5G może być wykorzystywana do tłumienia demonstracji w Polsce, a to wiążę się z przytoczoną ustawą. A pogląd o niebezpieczeństwach związanych z ustawą 1066 jest na prawicy popularny. Na przykład, według  znanego publicysty Maxa Kolonko, za wprowadzeniem ustawy 1066 stoi rząd niemiecki. W ten ton uderza również poseł Majka, który twierdzi, że w swoich interpelacjach porusza rzeczy tak ważne, że aż skierowano na niego zaplanowany atak medialny, m.in. ze strony gazety Fakt, która -jak podnosi Majka – jest w rękach niemieckich.

Telewizja NTV jest telewizją internetową. Na You Tube NTV posiada kanał, który ma blisko 150 tys. abonentów.  W NTV pojawiają się m.in. audycje propagujące różne teorie spiskowe, ale także niezależne analizy poważanych ekspertów finansowych.

 

Zdjęcia z domeny publicznej przemysl.pl (A. Czereba).