Policjanci z Podkarpacia ćwiczyli na stadionie w Przemyślu

14 kwietnia 2018

Policjanci z Podkarpacia wzięli udział w ćwiczeniach, które odbyły się na Stadionie Polonii w Przemyślu. Funkcjonariusze doskonalili taktykę skutecznego zabezpieczania różnego rodzaju imprez masowych oraz przywracania porządku.

Skuteczne zabezpieczenie różnego rodzaju imprez masowych i przejazdów kibiców, zależy między innymi od szkoleń i umiejętności, szczególnie w pododdziałach zwartych Policji. Po raz kolejny, Stadion Polonii w Przemyślu, stał się areną ćwiczeń dowódczo-sztabowych.
W ćwiczeniach wzięli udział policjanci z różnych jednostek z terenu Podkarpacia, w tym z Przemyśla, Sanoka, Jarosławia i Lubaczowa. Ćwiczyli różne warianty działań, w przypadku zakłócania porządku przez kibiców podczas meczów piłkarskich, w tym m.in. usuwanie agresywnych kibiców z poszczególnych sektorów na stadionie. Szkolenie przebiegało pod okiem dowódcy ze sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie – nadkom. Grzegorza Wojtas.

Tego typu ćwiczenia mają na celu zapewnienie maksymalnego profesjonalizmu i skuteczności podczas wykonywania realnych zadań służbowych.