Policjanci z Medyki zatrzymali złodzieja

6 listopada 2016

22-letni mieszkaniec gminy Stubno okazał się sprawcą kradzieży wyposażenia znajdującego się w świetlicy w miejscowości Kalników. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa.

Sprawca wykorzystując porę nocną wszedł przez otwarte okno do świetlicy w Kalnikowie, skąd zabrał butlę gazową, router internetowy, krajalnicę, czajnik, grzejnik elektryczny oraz kamerę z monitoringu znajdującą się na zewnątrz świetlicy. Powstałe straty wyceniono na kwotę 1000 złotych na szkodę Urzędu Gminy w Stubnie.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Medyce zatrzymali sprawcę tego zdarzenia. Okazał się nim 22 -letni mieszkaniec gminy Stubno.

Śledczy odzyskali w całości skradzione mienie, które po zakończonych czynnościach, zostanie zwrócone właścicielowi. Wobec sprawcy Prokuratura Rejonowa w Przemyślu zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

Funkcjonariusze z Medyki prowadzą dalej czynności zmierzające do wszechstronnego wyjaśnienia działalności przestępczej podejrzanego. Sprawa ma charakter rozwojowy.