Pokaz walki i muzyka na otwarciu V Ogólnopolskiego Turnieju Bocce w Przemyślu

21 listopada 2016

Olimpiady Specjalne V Ogólnopolski Turniej Bocce, to czterodniowa impreza sportowa odbywająca się w Przemyślu. Ceremonia otwarcia odbyła się 17 listopada.

Ceremonia otwarcia V Ogólnopolskiego Turnieju Bocce rozpoczęła się od oficjalnej prezentacji zawodników, wolontariuszy – I LO, Gimnazjum „Morawa”, Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących, sędziów oraz komitetu organizacyjnego. Po niej zawodnicy reprezentujący Podkarpacie wraz z wolontariuszami wnieśli flagę. Wszystkich przybyłych na zawody oficjalnie przywitał Piotr Rogalski, przedstawiciel Biura Narodowego Stowarzyszenia Olimpiad Specjalnych.

Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku – to słowa przysięgi Olimpiad Specjalnych jakie wypowiadali zawodnicy, powtarzając je za Barbarą Wojdyło, reprezentantkę Podkarpacia, trenującą badminton i bocce w olimpiadowym klubie Gladiator w Przemyślu.

Jeżeli otrzymałeś czegoś więcej niż inni w postaci dobrego zdrowia, uzdolnień, radosnego dzieciństwa, nie traktuj tego jako oczywiste. Należysz do ludzi szczęśliwych, a zatem powołany jesteś, aby wiele ofiarować innym – słowami Alberta Schweitzera do przybyłych gości zwróciła się dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu Dorota Wiech-Iwaneczko – Dlatego dziś dzielmy się szczęściem i ofiarujmy innym to co w nas najpiękniejsze. Jestem przekonana, że ten turniej stanie się kolejnym twórczym etapem współpracy wszystkich ludzi zaangażowanych w tworzenie tej szeroko rozumianej integracji, a chwile spędzone tutaj zostawią ślad w mojej i państwa pamięci.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Robert Bal.

W części artystycznej zaprezentowali się podopieczni mistrza Tomasza Dańko z Przemyskiego Klubu Walki Wręcz Jiujutsu. Po pokazie sztuk walki, zawodników turnieju oraz ich opiekunów poderwał do zabawy zespół Long&Junior.

Stowarzyszenie Olimpiad Specjalnych Polska zrzeszone jest w globalnym ruchu Olimpiad Specjalnych, tworzącym największą światową organizację sportową dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ten ruch to: łącznie około 4 mln sportowców z niepełnosprawnością intelektualną, prawie 50 000 zawodów każdego roku, ponad 1 mln trenerów i wolontariuszy. Sztandarową imprezą ruchu olimpiad specjalnych są Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, w 2019 r. odbędą się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Abu Dhabi.

Prezesem Stowarzyszenia Olimpiad Specjalnych Polska jest Anna Lewandowska.

Anna Fortuna

no images were found