Pogranicznicy zatrzymują nietrzeźwych kierowców

21 grudnia 2017

W ostatnim czasie, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej kilkukrotnie zatrzymywali zarówno na przejściach granicznych jaki i poza nimi, kierowców będących pod wpływem alkoholu.

W dniu 18 grudnia, w miejscowości Wetlina, strażnicy graniczni prowadząc kontrolę drogową ujawnili, że 48 – letni mieszkaniec okolic Cisnej kierował samochodem mając prawie 2 promile alkoholu we krwi.

Natomiast 18 grudnia, do kontroli granicznej w przejściu granicznym w Korczowej, na kierunku wjazdowym do Polski, zgłosił się obywatel Ukrainy – kierowca samochodu ciężarowego. Strażnicy graniczni stwierdzili, że Ukrainiec prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Wynik badania wykazał u niego 0,8 promila alkoholu we krwi.

Dzień wcześniej, funkcjonariusze z Korczowej jadąc na służbę zauważyli w miejscowości Piaski samochód leżący w rowie, a parę metrów dalej mężczyznę, który próbował oddalić się z miejsca wypadku. Okazało się, że kierowca samochodu 31 – latek z okolic Radymna miał 1,94 promila alkoholu w krwi, a także nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Nietrzeźwym kierowcom uniemożliwiono dalsze prowadzenie pojazdów a sprawy przekazano  funkcjonariuszom Policji.