Pogranicznicy zatrzymali przedmioty o wartości 400 tys. zł

10 września 2018

Przedmioty o wartości 400 tys. zł zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. Wśród nich są silniki do łodzi motorowych.

W miniony piątek, strażnicy graniczni z placówki w Medyce zatrzymali do kontroli drogowej w m. Siedliska seata na polskich numerach rejestracyjnych. Pojazdem podróżowało dwóch obywateli Ukrainy (34 oraz 51 lat), którzy w przestrzeni ładunkowej przewozili 4 silniki do motorówek. Dwa silniki były zarejestrowane w międzynarodowych bazach jako skradzione, a pozostałe miały usunięte znaki identyfikacyjne oraz wyrwane przewody. Łączną wartość zatrzymanych przedmiotów oszacowano na 200 tys. złotych. Obywatel Ukrainy oraz ujawnione silniki zostały przekazane Policji.

Kilka godzin później na przejściu granicznym w Medyce, 33-letni obywatel Ukrainy również próbował wywieźć z Polski dwa silniki zaburtowe marki Honda oraz Yamaha. Urządzania o łącznej wartości około 20 tys. zł miały usunięte znaki identyfikacyjne oraz tabliczki znamionowe.

Natomiast 9 września na przejściu granicznym w Korczowej, do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się 54-letni obywatel Hiszpanii, który kierował samochodem ciężarowym marki Iveco (rok prod. 2017). Funkcjonariusze SG ustalili, że pojazd wart ok. 180 tys. złotych został skradziony w Hiszpanii. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Policja.