Podsumowano „Kwestę 2018” [galeria zdjęć]

6 listopada 2018

Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu – organizator „Kwesty 2018” przed przemyskimi cmentarzami 1- 2 XI 2018 roku informuje, że dzięki aktywnemu udziałowi 227 wolontariuszy zebrano do puszek kwestarskich na ratowanie przemyskich nekropolii kwotę: 28 110,75 zł.

W tegorocznej kweście pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy brali udział: prezydent i wiceprezydent miasta, posłowie, radni, artyście, dziennikarze, pracownicy urzędów i instytucji kultury, członkowie stowarzyszeń, osoby indywidualne. Znaczący udział w kwestowaniu miała młodzież i nauczyciele przemyskich szkół średnich, którzy już w połowie października br. zadeklarowali swój akces w tej zbiórce publicznej.

Szczególne ukłony Zarząd Towarzystwa składa w kierunku mieszkańców miasta Przemyśla i odwiedzających przemyskie cmentarze przybyłych z różnych krańców Polski i zza jej granicy – za hojność i zaufanie w stosunku do organizatorów kwesty i tym samym realizatorów prac.

Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu było również organizatorem Kwesty na Cmentarzach w Gminie Krzywcza (4 059,00 zł), Bircza (3 336,99 zł) i Żurawica (3 661,39 zł).

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu składa podziękowania wszystkim ofiarodawcom i kwestującym wolontariuszom.

– Zapewniamy, że wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na konserwację wybranych zabytkowych nagrobków oraz nagrobków zmarłych bezpotomnie mieszkańców danej miejscowości. Dziękujemy Komitetowi organizacyjnemu Kwesty oraz Komisjom powołanym do rozliczenia kwesty za poświęcony czas i profesjonalizm. – mówi prezes zarządu TPPiR Bogusława Pieczyńśka.

Fot. TPPiR

no images were found