Podsumowano kampanię społeczną „Biała wstążka” [Galeria zdjęć]

11 grudnia 2015

W Przemyślu podsumowano kampanię społeczną „Biała wstążka” – mężczyźni przeciw przemocy wobec kobiet. Osobom i instytucjom wspierającym pokrzywdzonych i zaangażowanych w przeciwdziałanie przemocy w rodzinie wręczono statuetki „SOW-ika”.

Od 6 lat Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Korytnikach we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Wsparcia i Profilaktyki organizuje kampanię społeczną „Biała wstążka” – mężczyźni przeciw przemocy wobec kobiet. Podsumowanie tegorocznej akcji, która rozpoczęła się 25 listopada, odbyło się w czwartek 10 grudnia w sali Zamku Kazimierzowskiego.

Gala była okazją do wręczenia statuetek „SOW-ika” tym osobom i instytucjom, które w sposób szczególny wyróżniają się i angażują w przeciwdziałanie przemocy w rodzinie na terenie województwa podkarpackiego. Nagroda ta jest częścią misji naszego ośrodka, wyrażeniem wdzięczności, przekazaniem podziękowań tym, których na co dzień być może nie widać jednak każdego dnia z zaangażowaniem i sercem wspierają osoby krzywdzone i doświadczające przemocy – mówił dyrektora Ośrodka w Korytnikach Piotr Hryniszyn. Przychylność tych osób i ich aktywna postawa pozwalają pokrzywdzonym odbudować wiarę, nadzieję, a także pokazać, że mogą oni zmienić swoje życie, poprawić swój los.

Statuetkę „SOW-ika” otrzymali :

  • aspirant sztabowy Andrzej Barnaś – policjant z Tarnobrzega, pedagog, zajmujący się poradnictwem dla osób potrzebujących, prowadzący w szkołach zajęcia z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, koordynator procedury „Niebieska karta”,
  • Stowarzyszenie Przeworsk – Bezpieczny Powiat – prezes Zbigniew Mierzwa oraz dyrektor Joanna Krajnik – stowarzyszenie działa na terenie całego województwa, niesie pomoc osobom pokrzywdzonym w wypadkach komunikacyjnych, przeciwdziała narkomanii, przestępczości i demoralizacji młodzieży, a także przemocy w rodzinie;

Statuetkę super „SOW-ika” otrzymali :

  • siostra Honorata Klonowska – pedagog, psychoterapeuta, specjalista do przeciwdziałania przemocy w rodzinie, kieronik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Rudniku nad Sanem,
  • Maria Dekert – dyrektor Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej w Stalowej Woli, laureatka wyróżnienia Złoty Telefon przyznawanego przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie:

Wyróżnienia przyznano policjantce z Jasła Joannie Garbacik , wójtowi Dubiecka Wiesławowi Bembenek oraz zespołowi Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Górnie. Podziękowania wręczono, tym którzy współpracują z Ośrodkiem w Korytnikach, a także jego pracownikom.

Satysfakcji z pracy na rzecz osób pokrzywdzonych życzył starosta przemyski Jan Pączek. Przemoc, to bardzo ważny dla nas wszystkich temat, ciągle aktualny – mówił podczas gali starosta J.Pączek – Wciąż jest zapotrzebowanie na osoby, które niosą pomoc wszystkim poszkodowanym. Niestety nadal w naszym kraju dzieje się tak, że przestępca jest panem i władcą, a ofiara tej przemocy musi często opuszczać dom, uciekać, chronić się m.in.: w takich ośrodkach jak ten w Korytnikach. To wszystko nie jest normalne, nie jest uczciwe, nie jest godne losu człowieka.

Podsumowanie kampanii uświetniły : przedstawienie „Chłopiec i drzewo” w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum przy SOSW nr 1 w Przemyślu, występ taneczny „Tańczące Mikołajki” uczniów klasy II SP nr 4 oraz „Cygański Tabor” taneczno – wokalny występ grupy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korytnikach.

Anna Fortuna

no images were found