Podróżując z rodziną próbował przemycić marihuanę

29 października 2018

Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce udaremnili przemyt ponad 26 g marihuany. Towar mógłby stanowić ok. 85 działek dilerskich.

Na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze KAS skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód osobowy marki Daimler- Benz. Jego 35 -letni kierowca – obywatel Ukrainy, podróżował do Polski  wraz z rodziną. Celem ich podróży była przeprowadzka do Polski.

Podczas prowadzonych działań kontrolnych z użyciem psa wyszkolonego do wykrywania narkotyków, funkcjonariusze KAS ujawnili w odzieży wierzchniej kierowcy towar w postaci marihuany. Foliowe opakowania zawierające susz roślinny schowane były w kurtce i spodniach kierowcy.

Badanie suszu w laboratorium celno-skarbowym w Przemyślu potwierdziło, że jest to marihuana o silnych właściwościach odurzających. Biorąc pod uwagę masę towaru, mogłaby ona stanowić ok. 85 tzw. działek dilerskich, natomiast stwierdzona podczas badań zawartość delta-9 THC w przebadanych próbkach, mogłaby odurzyć nawet ok 250 osób.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są przez Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Wobec podejrzanego o przemyt mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju, zatrzymania paszportu, zabezpieczenia majątkowego w wysokości 5 tys. złotych, a także dozoru Policji.