Jarosław Kaczyński: “Polskość Przemyśla była, jest i będzie” [galeria zdjęć]

29/10/2018
1704 Views

W minioną sobotę przybył do Przemyśla prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jego wizyta miała wesprzeć przed drugą turą wyborów kandydaturę Janusza Hamryszczaka.

Prawo i Sprawiedliwość idąc do wyborów w Przemyślu było pewne zwycięstwa. Tak pewne, że po drodze raz za razem popełniało błędy, które skutecznie je od niego oddaliło. Pierwszym było zebranie niewystarczającej liczby poprawnych podpisów na listach i tym samych zarejestrowanie kandydatów na radnych tylko w dwóch spośród czterech okręgów. Kolejne błędy dotyczyły sposobu prowadzenia kampanii, uważanej chwilami za agresywną. Sposobu, z którym najwidoczniej do końca nie zgadzał się sam kandydujący o czym świadczy zmiana szefa sztabu PiS po pierwszej turze wyborów.

Janusz Hamryszczak w pierwszej turze wyborów uzyskał 26,41 procent głosów, a jego kontrkandydat, z którym zmierzy się ponownie 4 listopada Wojciech Bakun 41,49 proc. Wynik tak słaby spowodował, że przed drugą turą wyborów do Przemyśla przyjechał sam prezes PiS Jarosław Kaczyński aby wesprzeć kandydata swoich struktur.

– Celowaliśmy w jedynkę, a wyszła dwójka. Wiemy, gdzie popełniliśmy błędy więc bijemy się w piersi – powiedział w sobotę J.Hamryszczak.

Na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej przybyli tłumnie jego fani, dla wszystkich jednak nie starczyło miejsca. Przed gmachem muzeum czekała również pikietująca grupka jego przeciwników.

J.Kaczyński mówił o polityce zrównoważonego rozwoju, za którą opowiada się PiS.

– W tym regionie, mieście polityka zrównoważonego rozwoju przynosi i będzie przynosiła efektywne skutki. – powiedział J.Kaczyński.

Jego zdaniem popełniają błąd ci wszyscy, którzy sądzą, że rozwój można uzyskać poprzez odwoływanie się do różnych nośnych haseł. To jednak nic nie da, a zadziałać może jedynie praca i zgoda.

– Polskość Przemyśla była, jest i będzie. Polskość Przemyśla może zapewnić tylko silne państwo polskie, a silne państwo polskie może zapewnić tylko Prawo i Sprawiedliwość. Tylko Prawo i Sprawiedliwość może zapewnić silne państwo, a tylko silne państwo może zapewnić to, co jest oczywistością, ale są tacy, którzy próbują ją kwestionować. To jest polskość Przemyśla dziś, jutro, zawsze. – dodał Kaczyński.

Nim prezes opuścił salę i odjechał wraz ze swoją mównicą, na sali odśpiewano mu “Sto lat”. Jednak czy jego wizyta odniosła zamierzony cel czy też może okazała się kolejnym “strzałem w kolano” okaże się już za kilka dni.

Fot. Anna Fortuna

Inne wiadomości

Nabór do Watahy! BiOSG przyjmie 120 nowych funkcjonariuszy
Wiadomości
248 views
Wiadomości
248 views

Nabór do Watahy! BiOSG przyjmie 120 nowych funkcjonariuszy

af - 20/11/2018

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w sposób ciągły prowadzi nabór do służby. W 2019 roku, przyjętych zostanie 120 młodych adeptów. Każdy…

Przywołują uśmiech na buziach małych przemyskich pacjentów [zdjęcia]
Wiadomości
307 views
Wiadomości
307 views

Przywołują uśmiech na buziach małych przemyskich pacjentów [zdjęcia]

af - 19/11/2018

Wolontariusze z Fundacji "Dr Clown" umilają dzieciom pobyt w przemyskim szpitalu. Dzięki nim na buziach małych pacjentów chociaż przez chwilę…

Wybrano zarząd województwa podkarpackiego
Wiadomości
462 views
Wiadomości
462 views

Wybrano zarząd województwa podkarpackiego

af - 19/11/2018

Podczas pierwszego posiedzenia VI kadencji Sejmiku Województwa Podkarpackiego radni wybrali członków nowego zarządu. W sejmiku VI kadencji zasiada 25 radnych…