Podkarpaccy celnicy wrócili ze srebrnymi medalami

2 marca 2016

W dniu 28 lutego w ramach XXXVI Półmaratonu Wiązowskiego odbyły się IV Mistrzostwa Polski Funkcjonariuszy Służby Celnej w Biegach Długodystansowych. Drużyna z Podkarpacia powróciła z nich z tytułem wicemistrzowskim.

W IV Mistrzostwach Polski Funkcjonariuszy Służby Celnej w Biegach Długodystansowych wzięło udział 70 biegaczy z 14 izb celnych oraz reprezentacja Ministerstwa Finansów. Zawodnicy zmierzyli się z dystansem 21,097 km oraz „Wiązowską 5-tką”.

Na najwyższym podium stanęli Weronika Biała z Oddziału Celnego w Medyce (czas 00:22:45) oraz Jacek Hadam z Oddziału Celnego w Budomierzu (czas 00:18:22). To oni zostali mistrzami IV Mistrzostw Polski Funkcjonariuszy Służby Celnej na dystansie 5 km.

Fantastyczną formę zaprezentował także Jacek Wasylów z Oddziału Celnego Kolejowego Przemyśl-Medyka, który trasę półmaratonu przebiegł w 01:25:20 s, zdobywając tym samym tytuł wicemistrza Polski. Cenne punkty dla drużyny zdobyli również Marcin Wójcik Oddział Celny w Krościenku) na dystansie 21,1 km (czas 01:31:26 s) oraz Piotr Duch (Oddział Celny Kolejowy Przemyśl-Medyka) na dystansie 5 km w kategorii mężczyźni 50+ (czas: 00:23:35s). Obaj panowie zajęli piąte miejsca.

Kolejne punkty „dorzuciła” również Iwona Rzeźniczek (Izba Celna w Przemyślu), która na dystansie 5 km z czasem 00:25:27s wśród kobiet zajęła 4 miejsce.

Warto dodać, że nasi sportowcy pobiegli nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także dołączyli do akcji na rzecz chorej na serce 4-letniej Mai. Dlatego obok numerów startowych na koszulkach naszych sportowców pojawił się emblemat „biegnę dla Majeczki”.

Półmaraton Wiązowski to pierwszy długodystansowy bieg rozgrywany w Polsce w okresie zimowo-wiosennym. Został stworzony w 1981 roku. Ma miejsce zawsze na przełomie lutego i marca. Od lat cieszy się bardzo dobrą opinią. W imprezie bierze udział od 800 do 2000 zawodników. Trasa półmaratonu posiada atest PZLA.