Po raz kolejny przemyski Elektronik zajął wysokie miejsce w swojej kategorii

8 czerwca 2016

Przemyski Elektronik po raz kolejny znalazł się wśród wyróżnionych szkół. Tym razem w swojej kategorii zajął 1 miejsce w Przemyślu i bardzo wysokie 18 w Polsce.

Co roku Perspektywy publikują prestiżowe, ogólnopolskie rankingi szkół ponadgimnazjalnych i wyższych uczelni. W tym roku stworzono również Ranking Liceów i Techników STEM – Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) to te obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza droga do kariery w nauce i technice.

Ranking Liceów i Techników STEM ma na celu budzenie w młodych ludziach pasji do takich przedmiotów jak matematyka, fizyka, chemia i informatyka – a następnie inspirowanie ich do podejmowania studiów na kierunkach inżynierskich i w naukach ścisłych.

Technikum Nr 4 wchodzące razem z IV Liceum Ogólnokształcącym w skład Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu w Rankingu Techników STEM 2016 zajęło 1 miejsce w Przemyślu, 2 miejsce w województwie podkarpackim oraz bardzo wysokie 18 miejsce w Polsce (na ogólną liczbę około 1800 szkół technicznych – liceów jest około 2100).

Cieszymy się z kolejnego sukcesu naszej szkoły – osiągnęliśmy go dzięki zaangażowaniu całej naszej społeczności: uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. To również sukces naszego miasta – powiedział Tadeusz Baran Dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu – Sukces cieszy nas tym bardziej, że nasza szkoła jest dobrym wyborem zarówno dla uczniów bardzo dobrych jak i tych trochę słabszych, którzy dzięki wielu zajęciom dodatkowym, życzliwej uczniom kadrze pedagogicznej osiągają dobre wyniki nauczania potwierdzane wysoką zdawalnością matury i egzaminu zawodowego.