Po raz kolejny chciał zarobić na przemyconych papierosach

20 listopada 2016

Po raz kolejny 45 -letni obywatel Ukrainy próbował zarobić na papierosach z przemytu. Mężczyzna wpadł podczas podróży busem.

W miniony czwartek, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hermanowicach wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej skontrolowali bus kursowy relacji Przemyśl – Rzeszów. W walizce podróżnej 45 – letniego Ukraińca strażnicy graniczni ujawnili 750 paczek papierosów o wartość 10 tysięcy złotych. Nielegalny towar miał zostać sprzedany w Krakowie.

Nie była to nie pierwsza „wpadka” tego mężczyzny. Na początku października został on wylegitymowany przez funkcjonariuszy SG z Hermanowic na przystanku autobusowym w Radymnie. Wówczas w jego bagażu znaleziono wtedy 1140 paczek papierosów bez polskich skarbowych znaków akcyzy o wartości 15 tysięcy złotych. Miesiąc wcześniej – na początku września przy mężczyźnie ujawniono z kolei 1470 paczek papierosów o wartości 19 tysięcy złotych.

Wobec obywatela Ukrainy wszczęto postępowanie karne skarbowe. Mężczyzna otrzymał również decyzję o zobowiązaniu do powrotu na Ukrainę z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren naszego kraju przez 5 lat.