Funkcjonariusze BIOSG zatrzymali 5 osób poszukiwanych listami gończymi

20 listopada 2016

W ciągu jednej doby funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 5 osób poszukiwanych listami gończymi.

26- letni obywatel Ukrainy, który próbował przekroczyć granicę w Korczowej był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Hrubieszowie. Mężczyzna, w najbliższym czasie, ma zostać doprowadzony do najbliższego zakładu karnego.

Dwie Ukrainki w wieku 46 i 30 lat, próbujące również przekroczyć przejście graniczne w Korczowej, poszukiwane były przez Komendę Powiatową Policji w Tomaszowie Lubelskim. Po uiszczeniu ciążącej na nich kary grzywny kobiety mogły kontynuować dalszą podróż.

W Medyce zatrzymano 48 – letniego obywatela Ukrainy, podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyzna poszukiwany był przez Prokuraturę Krajową w Rzeszowie, do której został w minioną środę doprowadzony.

Na lotnisku w Jasionce zatrzymano 22 – letniego mieszkańca Przemyśla, który od sierpnia tego roku był poszukiwany w związku z kradzieżą z włamaniem. Mężczyzna przyleciał w środę do Rzeszowa z Manchesteru. 22 -latka osadzono w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, gdzie odbędzie karę 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG zatrzymali już 246 osób poszukiwanych w związku popełnionymi przestępstwami kryminalnymi lub podejrzanymi o ich popełnienie.