PiS popiera Roberta Chomę – w przypadku wygranej będzie koalicja

21 listopada 2014

Robert Choma jako jeden z kandydatów w drugiej turze wyborów o stanowisko prezydenta Przemyśla otrzymał oficjalne poparcie Prawa i Sprawiedliwości. Jeśli ponownie będzie on włodarzem miasta zawrze również koalicję z tym ugrupowaniem.

Wicemarszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, marszałek województwa Władysław Ortyl oraz dyrektor Muzeum Ziemi Przemyskiej Władysław Bukowski popierają kandydaturę Roberta Chomy na stanowisko prezydenta Przemyśla. Takie oficjalne stanowisko PiS usłyszeliśmy w dni wczorajszym podczas spotkania z dziennikarzami.

Prawo i Sprawiedliwość na Podkarpaciu i w Przemyślu popiera w drugiej turze wyborów na prezydenta Roberta Chomę powiedział wicemarszałek Kuchciński. Jako najważniejszy argument podaje, że kandydatura Chomy daje stabilność i dobre podstawy w gwarancji współpracy wspólnego działania i rozwoju Przemyśla. Dlatego mieszkańcy naszego miasta powinni oddać swój głos na tego kandydata. Wybór jego przeciwnika wraz z ugrupowaniem PO będzie najgorszym z możliwych dla Przemyśla. Partia ta utrudnia działanie samorządów, jej działanie jest złe i szkodliwe dla kraju.

Robert Choma podziękował za poparcie i zaznaczył, że dotychczasowa współpraca dała efekty. Choma przyznał, że jeśli ponownie obejmie prezydenturę, to jego urgupowanie zawrze koalicję z PiS, taki układ będzie uczciwy i stabilny. Równocześnie da on możliwość objęcia stanowiska zastępcy prezydenta czy też innych stanowisk poza radą, które będą pomagały włodarzowi. Kwestia wyboru jego zastępcy w przypadku wygrania drugiej tury pozostaje wciąż otwarta. Będzie musiała, to być osoba będąca dobrym współpracownikiem i realizująca program i na pewno taka się znajdzie.

Do poparcia Roberta Chomy nawoływał również dotychczasowy jego kontrkandydat Władysław Bukowski Apeluję do swoich wyborców aby w drugiej turze zagłosowali na Roberta Chomę. Zapytany czy widzi siebie na stanowisko zastępcy prezydenta odpowiedział O sprawach personalnych na razie nie rozmawiamy.

Kuchciński podkreślił, że jego ugrupowanie nie sugeruje się wyłącznie legitymacją partyjną i wybiera do współpracy ludzi kompetentnych , którzy będą współdziałać z większością. Jako partia PiS chce wprowadzenia subwencji oświatowej przekazywanej samorządom w 100 %. Dzisiaj jest, to tylko 50-70 %, co oznacza, że władze miasta muszą z podatków dopłacać do wypłat dla nauczycieli. Kolejną kwestią jest obniżenie wieku emerytalnego, 60 lat dla kobie i 65 dla mężczyzn. Powinna zostać przegłosowana ustawa zwalniająca wszystkie osoby fizyczne, które otrzymują renty, emerytury i wszelkiego rodzaju zasiłki. Obecnie płacą oni 19 % podatek.