Pijany podróżny podczas kontroli granicznej uderzył funkcjonariusza KAS

6 listopada 2017

Podczas kontroli granicznej agresywny i pijany podróżny uderzył funkcjonariusza KAS. Do zdarzenia doszło na przejściu granicznym w Budomierzu.

W sobotę wieczorem, na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Budomierzu, funkcjonariusze Krajowej Administracji skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód, którym podróżowało dwoje obywateli Ukrainy. Za kierownicą pojazdu zasiadała kobieta, pasażerem był 28-latek. Mężczyzna utrudniał przeprowadzenie kontroli pojazdu, był agresywny i używał wulgarnych słów, w końcu uderzył w głowę jednego z funkcjonariuszy Krajowej Administracji  Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-skarbowego w Przemyślu.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze Policji sprawdzili stan trzeźwości awanturującego się mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Obywatel Ukrainy usłyszał już zarzut zmuszania funkcjonariusza KAS do zaniechania prawnych czynności służbowych. 28-latek złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej. Grozi mu kara pozbawienia wolności 5 miesięcy.