Pies wywęszył kontrabandę o wartości 24 tyś. złotych

24 sierpnia 2016

Labrador Lugo pomógł w udaremnieniu przemytu papierosów o wartości 24 tys. zł. Kontrabandę próbował przewieźć przez granicę kierowca autokaru.
Tu przed północą 23/24 sierpnia do kontroli celnej na przejściu granicznym w Korczowej skierowany został autokar relacji Iwano- Frankowsk- Warszawa. W jego szczegółowym przeszukaniu pomagał labrador Lugo, pracujący z celnikami od ubiegłego roku, który wyszkolony jest w wykrywaniu papierosów.

Bezbłędny węch psa, a także prześwietlenie autokaru urządzeniem rentgenowskim wskazało, że w przerobionej nagrzewnicy i dachu pojazdu ukryto kontrabandę. W tych miejscach znaleziono 1798 paczek papierosów różnych marek produkcji zagranicznej, bez polskich znaków akcyzy.

Wobec kierowcy, który przyznał się do ukrycia nielegalnego towaru, wszczęto postępowanie karne skarbowe. Celnicy zatrzymali nielegalny towar oraz zwrócili się do Straży Granicznej z wnioskiem o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna, na poczet której zajęto kwotę 5 tys. zł.