Pierwsze miejsce przemyskiego „Koralika” we Francji

24 sierpnia 2015

Zespół Taneczny „Koralik” z Przemyśla zdobył I miejsce na międzynarodowym Festiwalu Talentów „Top Art Festiva Viva la France”. Młodzi tancerze zwyciężyli dzięki dwóm układom tanecznym.

Zespół Taneczny „Koralik” działający w Centrum Kulturalnym w Przemyślu brał udział w międzynarodowym Festiwalu Talentów „Top Art Festival Viva la France” Młodzi tancerze spisali się znakomicie i za prezentację dwóch układów tanecznych „Przebudzenie wulkanu” i „Magia Egiptu” w choreografii instruktora CK Doroty Pantuły-Ferlejko otrzymali I miejsce. W imprezie wzięło udział 350 osób.

Zespół z Przemyśla skorzystał z warsztatów tanecznych, które prowadzili najlepsi tancerze z Włoch – Angela Lupa i Michael Valentini. Nie zabrakło wspólnej dyskoteki, poprowadzonej także przez Włochów.

Oprócz udziału w konkursie przemyślanie zwiedzali Paryż. Zobaczyli wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, katedrę Notre Dam i Louvre oraz wiele innych znanych miejsc. Dużą atrakcją był również całodzienny pobyt w parkach rozrywki –  Disneylandzie i Parku Asterixa.

Podsumowaniem festiwalu był koncert finałowy, który odbył się w przeddzień  wyjazdu zespołu do domu.