Piękny gest miasta Paderborn. Niemcy podarowali nam karetkę

13 czerwca 2019

 

Partnerskie miasto Paderborn przekazało Przemyślowi ambulans ratunkowy, który wyposażony jest w nowoczesną aparaturę ratunkową. Do atutów auta należy m.in. pneumatyczna amortyzacja przyjazna dla przewożonych pacjentów. Karetkę przekazali, w zastępstwie burmistrza Michaela Dreiera, niemieccy strażacy.

Niemcom oficjalnie podziękował prezydent Wojciech Bakun, który podkreślił fakt znakomitych relacji między oboma miastami. Niemieckie Paderborn oprócz pomocy materialnej, pomagało Przemyślowi w różnorakie sposoby m.in. dzieląc się swoimi doświadczeniami w zarządzaniu miastem. Wojciech Bakun podczas przekazania pojazdu powiedział, że:

To miasto jest dla nas, przemyślan, bardzo cennym partnerem, który pomaga nam w wielu sprawach. Od pomocy we wdrażaniu pewnych nowych reform czy rozwiązań, jakie realizujemy w Przemyślu, po pomoc materialną. Należy bowiem podkreślić, że to nie pierwsza karetka, którą przekazuje nam miasto Paderborn.

Paderborn jest ważnym ośrodkiem uniwersyteckim i kulturalnym Niemiec. Stanowi także cel podróży pielgrzymów. Pod koniec lipca w mieście odbywa się znakomicie zorganizowane kilkudniowe święto św. Liboriusza, które ma ponad tysiącletnią tradycję. Mało znany jest fakt, że właśnie w  Paderborn narodziła się w IX wieku idea partnerstwa miast ( z francuskim Le Mans).

 

fot. Agata Czereba,UM