Piękna w Chorobie. Niezwykła akcja w przemyskim szpitalu [film]

15 marca 2018

W szpitalu wojewódzkim w Przemyślu 8 marca zorganizowano akcję „Piękna w Chorobie”. W ten sposób sanockie Stowarzyszenie Sanitas chce mobilizować kobiety do walki z ich, ciężkimi nieraz chorobami.

Dzięki akcji, w której udział wzięły przemyskie zakłady kosmetyczne i fryzjerskie pacjentki przemyskiego szpitala, chociaż na chwilę mogą oderwać od złych myśli. Spotkanie z psychologiem, ze specjalistkami od kobiecej urody ma dodać im sił  i optymistycznie nastroić w codziennej walce z chorobą.

My się zawsze cieszymy, że w dniu 8 marca możemy być w szpitalu z pacjentkami, czy to na oddziale onkologicznym, czy też na jakimkolwiek innym. To jest dzień wyjątkowy, kiedy chcą się czuć piękne, docenione, chcą poczuć pewność siebie. A jak wiemy, w chorobie różnie to bywa. Dlatego my z naszą akcją „Piękna w chorobie” jesteśmy tutaj dla tych pacjentek. Chcemy im pokazać, że nawet w takich zakrętach naszego życia, nasza piękność zewnętrzna jest naszą zbroją, która pomaga nam zyskać siłę do walki z chorobą. – powiedziała na wstępie prezes stowarzyszenia Sanitas, Anna Nowakowska.