Pięć powodów, dla których warto studiować w Rzeszowie

4 kwietnia 2017

Zastanawiasz się nad wyborem studiów? Wahasz pomiędzy wyjazdem do innego miasta a studiowaniem w Rzeszowie? Sprawdź, dlaczego warto wybrać Rzeszów i już wkrótce rozpocznij najpiękniejsze lata swojego życia właśnie w tym mieście!

Zapoznaj się z poniższym zestawieniem i spójrz na miejsce wyboru studiów z różnych stron. Który z poniższych argumentów przekona Cię do studiowania w Rzeszowie?

  1. Interesujące kierunki studiów. Zaczynamy od najważniejszego – wyboru kierunku studiów, od którego może zależeć Twoja przyszłość. W Rzeszowie znajdziesz zarówno najbardziej typowe kierunki studiów, oferujące przygotowanie do zawodu i rozwój zainteresowań, jak i te unikatowe w skali kraju, których studenci tworzą elitarną grupę – ich zawodowy sukces rozpoczyna się właśnie w momencie wyboru kierunku studiów! Jednym z nich są anglojęzyczne kierunki prowadzone w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – Zarządzanie lotnictwem (General Aviation) i Lotnictwo ogólne (General Aviation). Marzysz o studiowaniu w języku angielskim? Wybieraj spośród szerokiej oferty kierunków studiów i rozwijaj swoje pasje!

  1. Dynamiczny rozwój rynku pracy. Myślisz: „Studia, studia, a co po studiach?”. Rzeszów to miasto, które prężnie się rozwija, nie przez przypadek znajduje się wśród liderów w rankingach miast atrakcyjnych dla biznesu. W stolicy Podkarpacia intensywnie rozwijają się branża informatyczna, finansowo-księgowa, logistyczna, call-center i wiele innych. Co to oznacza dla przyszłego absolwenta uczelni wyższej? Nowe firmy to nowe miejsca pracy, szansa na zdobywanie doświadczenia w trakcie studiów oraz objęcie wymarzonego stanowiska tuż po nich. Zastanawiasz się, jak długo będziesz szukać pracy po ukończeniu studiów? Według ministerialnego badania losów absolwentów polskich uczelni, będąc absolwentem rzeszowskiej WSIiZ, znajdziesz pracę najszybciej – zaledwie w ciągu 1,5 miesiąca!

  1. Rzeszów miastem studentów. Wykształcenie i praca – to po pierwsze, ale z pewnością nie jedyne. Wiesz, że co trzecia osoba w Rzeszowie to student? Tutaj atmosfera miasta studenckiego jest gwarantowana! Cykliczne imprezy kulturalne, festiwale i koncerty, w tym Europejski Stadion Kultury i Carpathia Festival, wystawy i spektakle, czy w końcu niepowtarzalny klimat rzeszowskiego Rynku z pubami, klubami i kameralnymi knajpkami – w Rzeszowie jest mnóstwo miejsc, aby świętować kolejną pomyślnie zaliczoną sesję egzaminacyjną.

  1. Uwaga! Tu jest taniej! Jeżeli kwestie finansowe są dla Ciebie ważne przy wyborze miejsca studiowania, kolejny powód do wybrania Rzeszowa na miejsce studiów przeczytaj dwukrotnie. Koszy utrzymania studenta w Rzeszowie, w porównaniu z innymi miastami – Krakowem, Warszawą czy Lublinem – są najniższe. Rzeszowski student m.in. za: czynsz, opłaty za media, wyżywienie i materiały edukacyjne zapłaci miesięcznie tylko 920 zł. To niewątpliwie mocny punkt wśród zalet tego miasta.

  1. Życie w mieście innowacji. W Rzeszowie żyje się dobrze. Jest zielono, czysto i wygodnie. Miarą rosnącego zadowolenia mieszkańców mogą być wysokie, często zwycięskie, miejsca Rzeszowa w rankingach, które pokazują, że inwestowanie w miasto popłaca. Jeden z ostatnich laurów, tytuł Smart City 2016, został przyznany dla Rzeszowa ze względu na innowacje w komunikacji – nowe klimatyzowane autobusy, buspasy, nowoczesne przystanki, system komunikacji pasażerskiej i tańsze bilety sieciowe oraz elektroniczne. To wszystko, żeby rzeszowski student mógł dojechać na uczelnię taniej, wygodniej i punktualnie!

Wybór miasta już za Tobą? Teraz wybierz wymarzony kierunek studiów. Wejdź na: wsiz.rzeszow.pl/wybierzstudia  i przekonaj się, jaki kierunek studiów rozwinie Twoje pasje i wykorzysta zdolności. Czekamy na Ciebie w Rzeszowie!