Pięć medali Pucharu Podkarpacie dla przemyskich karateków [Galeria zdjęć]

7 grudnia 2017

W dniu 2 grudnia w Podkarpackim Centrum Sztuk Walki w Jaśle odbył się IV Puchar Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Pięciu zawodników z Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin wróciło z niego z medalami.

Zawodnicy rywalizowali w 41 kategoriach z podziałem na grupy wagowe i wiekowe, w tym 12 kategorii kata i 29 kumite semi kontakt. Konkurencje przebiegały równolegle na trzech matach.

Przemyski Klub Karate Kyokushin, który prowadzą sensei Ryszard Makara oraz sensei Jerzy Makara, reprezentowało 13 zawodników. W kategorii kata wystąpili: Martyna Pawłowska, Paulina Pawłowska oraz Damian Pawłowski. W kumite walczyli: Katarzyna Pisarska, Aleksandra Pisarska, Wiktoria Kamionka, Aleksander Warwaruk, Kamil Olszański, Patryk Spławiński, Dominik Spławiński, Michał Lisowski, Michał Igielski oraz Michał Sobolak. Dla kilkorga z nich były to pierwsze zawody i sprawdzian umiejętności. Szczególnie najmłodsi bardzo przeżywali swój start. Nie obyło się bez łez rozczarowania. Pięcioro zawodników wróciło z miejscami medalowymi.

Dobrze zaprezentował się Aleksander Warwaruk (kumite semi kontakt – kadet młodszy do 33 kg rocznik 2007-2006), który swój debiut przełożył na zdobycie 3. miejsca. Katarzyna Pisarska (kumite semi kontakt – kadetka do 43 kg rocznik 2005-2004) odbyła kilka zaciętych walk, które doprowadziły ją do walki finałowej, w której ostatecznie zajęła 2. miejsce. Nie zawiodło również trzech Michałów, którzy tradycyjnie stanęli na podium zawodów, na drugim miejscu – Michał Igielski (kumite semi kontakt – młodzik do 60 kg rocznik 2003-2002) i Michał Lisowski (kumite semi kontakt – kadet pow. 50 kg rocznik 2005-2004), na trzecim miejscu Michał Sobolak (kumite semi kontakt – junior do 75 kg rocznik 2001-2000). W sumie zawodnicy Przemyskiego KKK przywieźli z Jasła trzy srebra i dwa brązy.

Karate Kyokushin to bardzo wymagająca dyscyplina. Jak mówił jej twórca Masutatsu Oyama: „Codzien­nie trze­ba sta­rać się wyk­raczać po­za swo­je możliwości”. Systematyczna i ciężka praca nad sobą przynosi efekty, co potwierdzają wyniki osiągane przez zawodników Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin.
Zawody zostały zorganizowane przez Jasielski Klub Kyokushin Karate prowadzony przez shihana Tadeusza Krygowskiego. Współorganizatorami był Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle i Miasto Jasło.

Fot. A. Igielska

no images were found