Papierosy za 30 tysięcy złotych przechwycone w Medyce

28 czerwca 2017

Ponad 2 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości prawie 30 tys. zł przechwycili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Medyce. Kontrabandę znaleźli w dwóch pojazdach.

W dniu 22 czerwca, w południe funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Medyki prześwietlili i szczegółowo sprawdzili samochód marki KIA, którym wjeżdżało do Polski 4 obywateli Ukrainy. Pojazdem na małopolskich tablicach rejestracyjnych kierował 34-letni mężczyzna. Podczas kontroli funkcjonariusze wykryli liczne skrytki z papierosami m.in przerobiona podłoga, bok bagażnika czy wnętrza siedzeń.

Właścicielem 1132 paczek papierosów był kierowca pojazdu. Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i tytułem kary wpłacił 13 tys. złotych.
Tuż przed północą 22/33 czerwca, 25-letni kierowca passata próbował przewieźć przez granicę 1025 paczek papierosów. Samochód, którym podróżował wraz z trzema pasażerami został przystosowany do przemytu, przerobiono w nim m.in. dach, drzwi, siedzenia czy zbiornik paliwa.

25 -latek przyznał się do własności papierosów, tłumaczył, że przewoził je na własne potrzeby. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna, przepadek nielegalnego towaru oraz utrata samochodu, który został zatrzymany do dalszego postępowania.