Opóźnienia z oddaniem drugiej części obwodnicy Przemyśla

8 stycznia 2015

W drugiej połowie miesiąca mieszkańcy Przemyśla będą mogli wybrać nazwy nowo powstających ulic i obiektów drogowych. Jednak planowane na 12 stycznia zakończenie inwestycji związanej z drugą częścią obwodnicy opóźni się.

W ubiegłym roku mieszkańcy Przemyśla mogli zgłaszać nazwy nowo powstających ulic i obiektów drogowych, takich jak: rondo przy ul. Lwowskiej, rondo przy ul.Słowackiego, wiadukt nad linią kolejową Przemyśl-Malhowice, odcinek obwodnicy od wiaduktu do ul.Słowackiego. Każdy z tych elementów obwodnicy otrzymał po co najmniej ponad 20 propozycji. Jedne z częściej pojawiających się nazw, to Romana Dmowskiego czy Abp Ignacego Tokarczuku chociaż nie brakuje też propozycji uhonorowania osób z naszej lokalnej historii lub formacji i osób związanych z działalnością niepodległościową. Są też nazwy wynikające z położenia geograficznego jak np. Rondo Dobromilskie czy ul. Dobromilska podaje Witold Wołczyk rzecznik prezydenta Przemyśla.

Ze zgłoszonymi propozycjami teraz zapoznają się kluby radnych i wybiorą dwie spośród nich na każdy element obwodnicy, mogą również wskazać swoje pomysły. Po otrzymaniu listy rozpocznie się głosowanie mieszkańców, co będzie miało miejsce prawdopodobnie w drugiej połowie stycznia.

Zakończenie inwestycji związanej z drugą częścią obwodnicy planowano na 12 stycznia, jednak jak się dowiedzieliśmy termin ten zostanie przesunięty ze względu na zakres prac i warunki pogodowe. Zaś droga do użytku zostanie oddana jeszcze później. Jak mówi Witold Wołczyk Oddanie do użytku jest związane z odbiorami technicznymi, a w ich przypadku nie ma krótkich terminów więc trzeba liczyć się z tym, że ani w styczniu ani w lutym kierowcy nie będą jeździć po nowej części obwodnicy.

Fot. ZDM Przemyśl