„Od blues i rock and rolla do jazzu” na scenie Zamku Kazimierzowskiego

21 marca 2018

Na scenie Zamku Kazimierzowskiego odbył się koncert „Od bluesa i rock and rolla do jazzu” w wykonaniu Karolaka, Napiórkowskego, Czerwińskiego.

Na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu, w piątek 15 marca 2018 roku, w koncercie zatytułowanym „Od bluesa i rock and rolla do jazzu” wystąpili trzej wybitni artyści: Wojciech Karolak – znakomity pianista jazzowy, jeden z najsłynniejszych w Europie wirtuozów organów Hammonda, Marek Napiórkowski – gitarzysta, kompozytor, aranżer – artysta, który ciągle eksperymentuje, zaskakuje, zachwyca oraz Adam Czerwiński – genialny perkusista znany i ceniony na całym świecie. Była to wyjątkowa gratka – jak się można było spodziewać – nie tylko dla koneserów tych gatunków muzyki, ale także dla wszystkich, którzy cenią po prostu dobrą muzykę w świetnym wykonaniu.

Po występie, w zamkowym foyer można było kupić m.in. płytę Marka Napiórkowskiego „WAW-NYC”, która przyniosła artyście dwie nominacje do Nagrody Muzycznej FRYDERYK ’18 w kategoriach Jazzowy Album Roku oraz Artysta Roku. To już dziewiąta i dziesiąta nominacja Marka Napiórkowskiego. Jak to jest w zamkowym zwyczaju można było również uzyskać pamiątkowy autograf oraz zrobić sobie zdjęcie z artystami.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

no images were found