Obrabowali staruszkę w Przemyślu. Podawali się za pracowników administracji

11 kwietnia 2014

W Przemyślu kolejna osoba padła ofiarą fałszywych „pracowników” spółdzielni mieszkaniowej. 85-letniej kobiecie skradziono ponad 5 tys. zł.

Policjanci wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do zdarzenia 10 kwietnia. Do mieszkania starszej kobiety zapukało dwóch mężczyzn przedstawiając się za pracowników administracji osiedla. Po poinformowaniu lokatorki o awarii instalacji wodociągowej i konieczności skontrolowania ciśnienia wody w jej mieszkaniu jeden z mężczyzn udał się do kuchni i łazienki. W tym czasie drugi przeszukując pokoje, znalazł w meblościance pieniądze. Mężczyźni w pośpiechu opuścili mieszkanie.

Kobieta, gdy zorientowała się, że została okradziona zadzwoniła na komendę. Przybyli policjanci zabezpieczyli ślady kryminalistyczne i przesłuchali pokrzywdzoną oraz jej sąsiadów.

Aktualnie trwają czynności mające na celu ustalenie tożsamości sprawców.

Policja przypomina aby uchronić się przed taką sytuacją należy : przed otworzeniem drzwi mieszkania sprawdzić przez wizjer kto stoi za nimi, w przypadku osoby nieznanej zapytać o cel wizyty oraz poprosić o pokazanie dokumentu tożsamości.