Obfite łowy przemyskich celników

2 lutego 2017

Celnicy kontrolując przemyską noclegownię oraz jadący z Ukrainy do Niemiec autokar przechwycili ponad 4,2 tys. paczek papierosów oraz 17 litrów wódki bez polskich znaków akcyzy.

W dniu 1 lutego, celnicy prowadzili kontrolę w jednej z przemyskich noclegowni. W trzech pokojach funkcjonariusze wykryli znaczne ilości papierosów i wódki. Do ich własności przyznały się trzy obywatelki Ukrainy (49 lat, 54 lat, 75 lat). Kobiety wyjaśniły, że chciały z zyskiem sprzedać papierosy i wódkę na przemyskim bazarze, a zarobione w ten sposób pieniądze miały przeznaczyć na bieżące wydatki.

Służba Celna zajęła nielegalny towar tj. 3399 paczek papierosów oraz 17,6 litrów wódki do dalszego postępowania, a kobiety usłyszały zarzut paserstwa celnego.

Tego samego dnia, na przejściu granicznym w Korczowej celnicy wytypowali do szczegółowej kontroli autokar relacji Zaporoże (UA) – Aschaffenburg (DE), którym podróżowało 49 pasażerów. Funkcjonariusze przy użyciu sprzętu do prześwietlania pojazdów RTG oraz pomocy dwóch służbowych psów znaleźli miejsce ukrycia kontrabandy w postaci 870 paczek papierosów – schowek w pobliżu toalety. Dojście do papierosów wiązało się z demontażem ścianek maskujących.

Do przemytu przyznał się kierowca autokaru. Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej i wpłacił 10 tys. zł na poczet kary.
Ujawnione papierosy po prawomocnym orzeczeniu sądu zostaną zniszczone.