Nowy parking obok II Liceum Ogólnokształcącego?

22 lutego 2016

Miejsc parkingowych brakuje niemal w każdym rejonie Przemyśla. Te w centrum są niewystarczalne, na osiedlach zaś problemy z zaparkowaniem mają sami ich mieszkańcy. Radny PiS Maciej Kamiński proponuje zagospodarowanie terenu na osiedlu Rycerskim pod użytek kierowców.

Pomimo, iż Przemyśl do najbogatszych miast nie należy, to wciąż przybywa w nim samochodów, o czym najlepiej świadczą zakorkowane ulice i nie wystarczająca liczba miejsc parkingowych. Brakuje ich zarówno w centrum jak i na osiedlach, gdzie niekiedy sami ich mieszkańcy borykają się z problemem pozostawienia auta.

Miejsce, które mogłoby zostać wykorzystane pod użytek kierowców w interpelacji ustnej zgłosił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, radny PiS Maciej Kamiński. Samorządowiec zaproponował aby do celu tego wykorzystać wolny plac na osiedlu Rycerskim, tuż za terenem II Liceum Ogólnokształcącego. Wiele osób oprócz tego, że tu mieszka, to jeszcze korzysta z licznych podmiotów znajdujących się w tym rejonie – mówi radny M.Kamińśki – Problemy z zaparkowaniem mają szczególnie jednak te osoby, które nie są z tego osiedla, a potrzebują załatwić tu sprawy.

Czy miejsce to mogłoby zostać wykorzystane pod parking oceni teraz wydział komunikacji UM, do którego interpelacja radnego została przekazana.