Nowi radni. Kim są?

22/11/2018
3262 Views

Jutro odbędzie się pierwsza sesja VIII kadencji Rady Miejskiej w Przemyślu. Podczas obrad nowy prezydent oraz radni złożą ślubowanie. Sprawdziliśmy kim są ci, którzy w radzie zasiądą po raz pierwszy.

Rozkład mandatów w VIII kadencji Rady Miejskiej w Przemyślu wygląda następująco: Koalicja Obywatelska – 6, Kukiz`15 – 6, Prawo i Sprawiedliwość – 4, Sojusz Lewicy Demokratycznej – 3, Regia Civitas – 4. Wśród radnych są osoby, która będą pełnić tę funkcję po raz pierwszy. Sprawdziliśmy kim są.

W klubie Koalicji Obywatelskiej nową twarzą jest 35 -letni Paweł Zastrowski. Żonaty, ojciec dwójki dzieci. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, posiada wykształcenie wyższe – magister Informatyki i Ekonometrii na wydziale Administracyjno – Informatycznym Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Do 2016 r. pracował jako doradca finansowy, obecnie jest właścicielem gospodarstwa rolno-hodowlanego i dyrektorem biura poselskiego Posła na Sejm RP Radosława Lubczyka. Interesuje się głównie polityką, filmem i łowiectwem.

Kukiz`15 po raz pierwszy będzie miał swoich przedstawicieli w RM. Są to Marcin Kowalski, Tomasz Leszczyński, Monika Różycka, Monika Jaworska-Żurawska, Mirosław Majkowski oraz Andrzej Zapałowski.

Marcin Kowalski ma 36 lat, żonaty, ojciec 9 -letniego syna Karola i rocznej córki Kai. Posiada wykształcenie średnie. Prowadzi własną działalność gospodarczą, jest członkiem rady nadzorczej PSM oraz przewodniczącym zarządu osiedla Kmiecie. Interesuje się sportem i turystyką.

 

Tomasz Leszczyński, 33 lata, od trzech lat żonaty. Posiada wykształcenie średnie – technik elektronik, technik informatyk. W latach 2006-2011 pracował jako sprzedawca w salonie AGD-RTV, później jako jako sprzedawca i magazynier w hurtowni obuwia, salonie Media Expert, a także jako dyrektor biura poselskiego Wojciecha Bakuna w Przemyślu. Obecnie pracuje dla Kancelarii Sejmu (na czas likwidacji biura poselskiego).Jego zainteresowania to ekonomia, gospodarka, polityka, szeroko pojęta elektronika użytkowa, muzyka rockowa, modelarstwo, książki s-f, gry komputerowe, bilard i piłka nożna.

 


Monika Różycka jest 30 -letnią mężatką i mamą dwójki dzieci. Posiada wykształcenie wyższe, ukończyła studia na kierunku filologia polska ze specjalnością dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz podyplomowe studia pedagogiczne. Dodatkowo kształciła się w szkołach policealnych, zdając egzaminy państwowe na technika bezpieczeństwa i higieny pracy, a także technika eksploatacji portów i terminali. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w sektorze handlowym. Pracowała na stanowiskach kierowniczych w sieciach handlowych m.in sektora odzieżowego, ale także w branży zajmującej się sprzedażą sprzętu multimedialnego, RTV i AGD. Ponadto doskonaliła swoje doświadczenie zawodowe w pionie oświaty jako konsultant edukacyjny wiodącego w Polsce wydawnictwa szkolno-pedagogicznego. Interesuje się: dobrą książką o tematyce historycznej, politycznej i kryminalnej. W wolnym czasie uprawia bieganie.

 

Monika Jaworska-Żurawska 35 -letnia mężatka i matka. Posiada wykształcenie wyższe administracyjne. W latach 2006-2010 przedsiębiorca w sektorze usług kosmetycznych i małej gastronomii, od 2013 r. pracuje w Biurze Turystyki Albatros jako koordynator d/s przewozów krajowych i call center oraz specjalista d/s reklamy. Zainteresowania: praca z dziećmi i młodzieżą, dobra książka, podróże.

 

Mirosław Majkowski – 40 lat, rozwiedziony, aktualnie w szczęśliwym związku. Wykształcenie wyższe. Od 8 lat pracuje w administracji, obecnie jako kierownik działu administracji. Wcześniej prowadził własną działalność gospodarczą. Prezes oraz działacz Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej “X D.O.K.” Zainteresowania: historia, jazda konna, turystyka górska, strzelectwo.

 

Andrzej Zapałowski – 52 lata, żonaty. Historyk (dr. hab.), specjalista z zakresu bezpieczeństwa narodowego. Poseł na Sejm RP III kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 im. Orląt Lwowskich w Przemyślu, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury, Edukacji i Nauki w Przemyślu, pełnomocnik rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego ds. projektów unijnych, obecnie adiunkt na Uniwersytecie Rzeszowskim. Publicysta i ekspert znany m.in. z Telewizji Trwam, Radia Maryja i portalu Kresy.pl

 

Pośród radnych klubu PiS nową twarzą jest 35-letni Wojciech Rzeszutko. Ukończył studia na kierunku rachunkowość i finanse przedsiębiorstw oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania w jednostkach publicznych i samorządowych. Kontynuuje naukę na studiach II stopnia w dziedzinie ochrony środowiska. Obecnie jest asystentem Posła do Parlamentu Europejskiego Stanisława Ożoga. Wcześniej wykonywał obowiązki asystenta Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość oraz asystenta Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego. Sprawuje funkcję Sekretarza Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości Okręgu 22 – Krosno. Jego zainteresowania to turystyka w tym wędrówki górskie, sport, informatyka.

 

Po długiej przerwie ponownie radnym został Andrzej Berestecki, który zasiadał w I kadencji RM. Ma 55 lat, był dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu, obecnie jest prezesem Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem oddział w Przemyślu.

 

Wśród radnych klubu SLD po raz pierwszy zasiądzie w radzie miasta bezpartyjna Bogumiła Nowak, która ma 57 lat. Ukończyła II LO w Przemyślu oraz Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Rzeszowie. Obecnie pracuje jako nauczyciel w SP nr 14 w Przemyślu.

 

Dariusz Lasek to nowy radny Regii Civitas, ma 45 lat, żonaty, ojciec czwórki dzieci. Ukończył studia o kierunku pedagogika, spec. opiekuńczo wychowawcza na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, podyplomowe na Uniwersytecie Rzeszowskim o kierunku Wychowanie Fizyczne oraz Studium Życia Rodzinnego Archidiecezji Przemyskiej uzyskując tytuł doradcy rodzinnego. Pracuje jako pedagog szkolny oraz nauczyciel wychowania fizycznego w SP w Kalnikowie, kierownik Świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci “Przystań” w Przemyślu. Pomysłodawca i twórca innowacyjnego na Podkarpaciu programu z zakresu profilaktyki rówieśniczej “Chcę Ci dać, to co najlepsze”. Jego zainteresowania to sport.

Inne wiadomości

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.
Wiadomości
570 views
Wiadomości
570 views

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.

adm - 16/02/2019

Jednym z ulubionych tematów internautów w Polsce są  tzw. „wrzutki” zdjęć jedzenia w publicznych szpitalach. Na podobny pomysł wpadł Dariusz…

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników
Wiadomości
568 views
Wiadomości
568 views

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników

adm - 16/02/2019

Otrzymaliśmy sygnał wraz ze zdjęciami od czytelnika dotyczący czystości chodników w ścisłym centrum miasta. Zdjęcia zostały wykonane w ostatnią niedzielę.…

Harrison Ford też tak zaczynał. Zostań statystą.
Wiadomości
1362 views
Wiadomości
1362 views

Harrison Ford też tak zaczynał. Zostań statystą.

adm - 15/02/2019

W Przemyślu odbędzie się casting na statystów do filmu „Ziuk. Młody Piłsudski’’, który jest realizowany przez telewizję publiczną. Producenci poszukują…