Nowi funkcjonariusze zasilili szeregi Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej [Galeria zdjęć]

30 lipca 2016

Trzydziestu nowych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Wśród nich jest 10 kobiet.

W piątek, 29 lipca, na placu apelowym komendy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu 30 nowo przyjętych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie. Uroczystość odbyła się w obecności pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej i rodzin .

Wśród nowych funkcjonariuszy jest 10 kobiet. Wszyscy podchodzą z Podkarpacia. Większość na stałe mieszka w powiecie przemyskim, pozostali w bieszczadzkim, sanockim, lubaczowskim i jarosławskim.

Dzisiaj rozpoczynacie jeden z najważniejszych etapów w waszym życiu. Znaleźliście się w tym miejscu dzięki wytrwałości, ale też dzięki swoim rodzinom i najbliższym. Przed wami trudny okres szkolenia i adaptacji, a potem odpowiedzialna służba na granicy – zwrócił się do nowych funkcjonariuszy płk SG dr Piotr Patla – Z pewnością zdajecie sobie sprawę, że budowanie bezpieczeństwa mieszkańców Podkarpacia zależy w znacznej mierze od sumiennego wykonywania przez was obowiązków służbowych.

Od 8 sierpnia cała grupa rozpocznie szkolenie w jednym z ośrodków szkoleń SG.

Kurs obejmuje 7-miesięczne szkolenie podstawowe, podoficerskie oraz 3-tygodniowe praktyki. Po zaliczonym szkoleniu młodzi funkcjonariusze wrócą na Podkarpacie i rozpoczną służbę na granicy polsko-ukraińskiej.

Anna Fortuna

no images were found