Nowi funkcjonariusze w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej [galeria zdjęć]

13 listopada 2018

13 listopada w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu 12 nowo przyjętych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie, a 19 zostało mianowanych na stopnie kaprala SG.

Uroczysty apel odbył się w obecności pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej oraz rodzin funkcjonariuszy.

Komendant Bieszczadzkiego Oddziału płk SG Robert Rogoz odebrał ślubowanie od 12 młodych adeptów. Zwracając się do nowo przyjętych, pogratulował im pozytywnego zakończenia procesu rekrutacyjnego, życzył powodzenia w realizacji czekających na nich zadań służbowych, a także podziękował rodzinom i prosił o dalsze wsparcie dla nowicjuszy.
Następnie odbyło się mianowanie na pierwszy stopień w korpusie podoficerów 19 funkcjonariuszy.

Ślubujący, nowo przyjęci funkcjonariusze, to mieszkańcy Podkarpacia. Wśród nich są trzy kobiety. Od przyszłego tygodnia rozpoczną 8-miesięczne szkolenie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Po pozytywnie zdanych egzaminach, funkcjonariusze wrócą do Bieszczadzkiego Oddziału SG i rozpoczną służbę na polsko-ukraińskiej granicy państwowej.

Nowo mianowani podoficerowi zostali przyjęci do służby w SG wiosną bieżącego roku. Aktualnie są już po zaliczonych w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu egzaminach. Odbyli także wymagane praktyki służbowe. Od jutra rozpoczną służbę w bezpośredniej ochronie granicy państwowej.

Fot. BiOSG

no images were found