Nowa strzelnica dla pograniczników

8 marca 2019

Sekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Spraw Wewnętrznych Jarosław Zieliński uroczyście podpisał akt erekcyjny pod budowę nowej strzelnicy na terenie przemyskiej jednostki Straży Granicznej. Wydarzenie odbyło się w środę 6 marca.

To długo wyczekiwana inwestycja, bowiem pogranicznicy jak do tej pory korzystają ze strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Przemyślu. Jednak obiekt LOK-u nie spełnia wymogów współczesności. Ponadto od wielu lat pojawiały się skargi mieszkańców ulicy Słowackiego na hałas dochodzący ze strzelnicy Ligi, a problem był często podnoszony na forum miasta przez szefa zarządu osiedla Henryka Hawrysia.

Teraz powstanie nowoczesny obiekt z siedmioma stanowiskami i torami strzeleckimi o długości 25 metrów. Można będzie trenować strzelanie z użyciem broni pistoletowej, maszynowej, gładkolufowej i pneumatycznej. Pojawi się także trenażer multimedialny. Powstaną również sale szkoleniowe m.in. z zakresu interwencji i pomocy medycznej.

Koszt budowy obiektu wyniesie 9 mln złotych.  Strzelnica ma powstać w ekspresowym tempie. Według informacji Straży Granicznej roboty budowlane mają zakończyć się do końca października 2019 roku.

 

Zdj. www.strazgraniczna.pl