Nowa karetka ufundowana dla przemyskiego pogotowia

9 stycznia 2017

Pogotowie Ratunkowe w Przemyślu pozyskało nową karetkę. Ambulans wyposażony w sprzęt nowej generacji trafił do naszego miasta dzięki wsparciu finansowemu z województwa.

Podczas święta Trzech Króli w Przemyślu odbyło się uroczyste poświęcenie ambulansu i symboliczne przekazanie go mieszkańcom i pacjentom. Organizacje związkowe reprezentujące środowisko zawodowe ratowników medycznych na co dzień pracujących w przemyskim Szpitalu nie kryją radości, a także wdzięczności z pozyskania tej nowoczesnej karetki.

Pełniąc służbę w przemyskim Pogotowiu Ratunkowym, niejednokrotnie w trudnych warunkach, niesiemy pomoc potrzebującym zarówno w dzień jak i w nocy. Ważną częścią stanowiącą niejednokrotnie o powodzeniu wielu akcji ratunkowych jest niezawodny sprzęt medyczny i karetki. Niestety ulega on szybkiemu wyeksploatowaniu. Dlatego tak ważne jest, aby sprzęt medyczny był wymieniany na bardziej nowoczesny i niezagrażający zarówno pacjentom, jak i personelowi zespołów ratownictwa medycznego. Właśnie takim jest nowo zakupiony ambulans, który przemyskie ratownictwo medyczne skupione przy Wojewódzkim Szpitalu OLK, pozyskało po wielu staraniach – mówią przemyscy ratownicy.

Za zaangażowanie oraz wsparcie ratownicy szczególnie dziękują : poseł Annie Schmidt-Rodziewicz, Wojewodzie Podkarpackiemu Ewie Leniart, Wicewojewodzie Podkarpackiego Witoldowi Lechowskiemu, dyrektorowi Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu Piotrowi Ciompie, radnemu Maciejowi Kamińskiemu, przewodniczącemu Zarządu Regionu Ziemia Przemyska Szymonowi Wawrzyszko – Przewodniczącemu Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”, Zarządowi Samorządu Województwa Podkarpackiego.