Niewiarygodny brud na podwórzu kamienicy. Radny wskazuje na PGM

19 czerwca 2019

,,Zwracam się z prośbą o interwencję u przemyskiego lidera rynku nieruchomości jakim jest niewątpliwie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej sp. zoo.”. W ten sposób radny Paweł Zastrowski zaczyna swoją interpelację do skierowaną do prezydenta miasta.

Chodzi o wręcz niewiarygodny nieporządek i brud jaki ma miejsce na podwórku kamienicy przy ulicy Chopina 3. Radny do swojej interpelacji załączył zdjęcia, które mogą szokować. Widać na nich porozrzucane cegły, odpady, resztki materacy i części samochodowych. Według radnego stan sanitarny nieruchomości zarządzanej przez PGM może stwarzać niebezpieczeństwo epidemiologiczne. Zastrowski  w swej interpelacji  wspomina też o ewentualnym zagrożeniu pożarowym, a co za tym idzie o potencjalnym zagrożeniu zdrowia i życia.

 

Interpelacja wpłynęła dzisiaj do kancelarii miasta. Zdjęcia przedstawione w interpelacji stoją w sprzeczności z patetycznymi informacjami zamieszczonymi na stronie PGM-u. Czytamy tam między innymi:

Nasze przedsiębiorstwo jest liderem na przemyskim rynku zarządzania nieruchomościami. Mamy największe doświadczenie i ponad 60-letni staż w zarządzaniu i administrowaniu nieruchomościami. Dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz uczestnictwu w szkoleniach, kursach reagujemy na zmieniające się otoczenie i dostosowujemy nasze działania do obecnie obowiązujących przepisów prawa. Wybierając Nas na administratora dokonujesz dobrego wyboru.

W innym miejscu samozadowolenie jest jeszcze większe:

Dobry administrator to taki, który zarządzane nieruchomości traktuje jak swoje własne. Analizując fakty z okresu ostatnich lat wniosek jest tylko jeden. Jesteśmy firmą nowoczesną i dobrze zorganizowaną. Z przedsiębiorstwa, które postrzegane było jedynie jako kolejna spółka miejska wyłania się firma, która walczy o Klienta, dba o Niego i stara się wychodzić naprzeciw Jego oczekiwaniom – pomimo ugruntowanej pozycji na rynku zarządzania nieruchomościami.

Jeśli wskazane przez radnego nieprawidłowości potwierdzą to że za bałagan i brud odpowiada PGM,  to słowa ze strony przedsiębiorstwa nabiorą swoistego znaczenia.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej administruje lub zarządza kilkuset budynkami na terenie miasta.

 

zdjęcie wiodące-ilustracyjne