Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu przemyskiego

11 maja 2015

Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu przemyskiego. Rekordzistą okazał się kierowca mający prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Podczas weekendowej akcji przemyscy policjanci kontrolujący kierowców zatrzymali aż 8, którzy ze względu na swój stan psychofizyczny nie powinni wsiąść za kierownicę.

W piątek, przed godz.14 we Fredropolu do kontroli zatrzymano motocyklistę, który wykonywał podejrzane manewry na drodze. W trakcie badania alkomatem okazało się, że 55 -letni mężczyzna ma 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kilka godzin później w Przemyślu badaniu alkomatem funkcjonariusze poddali jadącego motorowerem. Wynik kontroli wykazał prawie promil.

Jeszcze tego samego dnia w Rokszycach zatrzymano 60 -letniego mieszkańca gminy Krasiczyn, który kierował osobowym fordem mając prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do kolejnych pięciu zatrzymań doszło w sobotę i niedzielę. Wśród kierowców będących pod wpływem alkoholu był traktorzysta skontrolowany w Olszynce mający ponad promil oraz kierujący hondą, który nie zgodził się na badanie alkomatem. Mężczyźnie została pobrana krew do badania, a on sam trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymanym kierowcom grozi kara pozbawienia wolności, utracą oni również prawo jazdy.