Nietrzeźwi kierowcy na przemyskich drogach

2 lutego 2015

Od piątku sześciu kierowców na przemyskich drogach złamało przepisy prawa. Wśród nich byli tacy, którzy kierowali po spożyciu alkoholu.

W miniony piątek, przed godziną 22 na terenie Żurawicy policjanci interweniowali w związku ze zgłoszonym zaginięciem z jednego z mieszkańców. Mężczyznę w stanie nietrzeźwości odnaleziono w momencie, gdy chwilę wcześniej kierował samochodem. Badanie wykazało, że miał on 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po pólnocy do kontroli drogowej zatrzymano 22 -letniego kierowcę opla, który miał prawie 4 promile alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

W sobotę, przed godziną 8, na ul. 3-go Maja policjanci z drogówki ustalili, że 20 –latka kierującego fordem sierra obowiązuje sądowy zakaz w postaci kierowania pojazdami.

W stanie po spożyciu alkoholu był kierowca bmw, którego zatrzymano o 23.30 w Zadąbrowiu.

W nocy z soboty na niedzielę, na ul.Krakowskiej zatrzymano do kontroli osobowego seata. Jego kierowca 57 -letni mieszkaniec powiatu przemyskiego był w stanie nietrzeźwości, miał ponad 2 promile alkoholu.

Tuż nad ranem, na ul.Jagiellońskiej zatrzymano 27 -letniego mężczyznę, który kierował oplem nie posiadając uprawnień, a także miał prawie 2 promile alkoholu.

Mężczyznom kierującym pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, za naruszenie nakazu sądowego do 3 lat, a za kierowanie w stanie po spożyciu alkoholu i brak uprawnień kierowcy odpowiedzą zgodnie z przepisami dotyczącymi wykroczeń.