Nietrzeźwi i bez prawa jazdy. Weekendowy plon policji w Przemyślu

7 kwietnia 2014

Na drogach powiatu przemyskiego podczas ostatniego weekendu, policjanci z ruchu drogowego zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich kierował bez uprawnień, a dwóch złamało sądowe zakazy kierowania pojazdami.

W ubiegły piątek, w Olszynce zatrzymano do kontroli 43-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego kierującego ciągnikiem rolniczym. Podczas kontroli ustalono, że kierowca będący w stanie nietrzeźwości – promil alkoholu w organizmie – prowadził pojazd mimo obowiązującego go zakazu sądowego.

Tego samego dnia w Cisowej zatrzymano 28-letniego kierowcę peugeota, który w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile.

Kolejnego nietrzeźwego – ponad promil alkoholu- kierowcę z zakazem kierowania pojazdami zatrzymali policjanci z Dubiecka, w Iskaniu.

W Przemyślu funkcjonariusze drogówki poddali badaniu alkomatem 19-latka kierującego oplem. W jego organizmie było ponad 3 promile alkoholu, dodatkowo kontrola dokumentów ujawniła, że nie posiadał on uprawnień do kierowania jakimkolwiek pojazdem.

Sobotniego wieczoru zatrzymano do kontroli kierowcę forda mondeo, który miał ponad dwa promile.

Wszyscy mężczyźni odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo Ci, którzy złamali zakazy usłyszą dodatkowy zarzut, a mężczyzna kierujący bez uprawnień zostanie ukarany karą grzywny.