Niesłyszący siatkarze z Przemyśla zajęli II miejsce w mistrzostwach Polski

13 kwietnia 2016

Przemyska drużyna UKS „Niedźwiadek” zdobyła tytuł Wicemistrza Polski Niesłyszących w Siatkówce Chłopców do lat 23. Zawody odbyły się w Szczecinie.

W dniach 1-3 kwietnia, w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Siatkówce Chłopców do lat 23. Do mistrzostw zgłosiło się 8 zespołów.

Nasza drużyna UKSN „Niedźwiadek” reprezentująca SOSW nr 2 Przemyślu w fazie grupowej odniosła dwa zwycięstwa z zespołami : Mazowsze Warszawa 2:0 oraz Olimpijczyk Olecko 2:0 i awansowała do półfinału z pierwszego miejsca w grupie.

W półfinale przemyślanie zmierzyli się z zespołem Spartan Lublin również wygrywając w setach 2:0. W finale UKSN „ Niedźwiadek” ponownie spotkał się z faworyzowanym zespołem z Warszawy, przegrywając tym razem 2:1 i tym samym zdobywając tytuł Wicemistrza Polski Niesłyszących w Siatkówce.

Nasi podopieczni zagrali bardzo dobre zawody. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt iż większość z nich, to dopiero 19 i 20 -latkowie. Tym bardziej więc jesteśmy dumni z tytułu Wicemistrza – mówi Łukasz Kalinowski trener UKSN „Niedźwiadek”.

Trenerzy UKSN „Niedźwiadek” : Ł. Kalinowski, M. Michalski.

Tabela kolejność końcowa:

1 Mazowsze Warszawa Mistrz Polski’2016
2 Niedźwiadek Przemyśl Wicemistrz Polski’2016
3 Wiosło Szczecin Brązowy medal
4 Spartan Lublin
5 Świt Wrocław
6 Olimpijczyk Olecko
7 MIG Gliwice NW
8 Odra Racibórz NW