Niemiec awanturnik zatrzymany na przejściu granicznym w Korczowej

22 sierpnia 2017

Na przejściu granicznym w Korczowej pogranicznicy zatrzymali awanturującego się obywatela Niemiec. Funkcjonariusze zastosowali wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek.

W miniony poniedziałek obywatel Niemiec podróżując na Ukrainę przez przejście graniczne w Korczowej, postanowił „przyśpieszyć” swoją odprawę graniczną – wyjechał z kolejki i próbował ominąć pozostałe pojazdy oczekujące na kontrolę. Funkcjonariusz Straży Granicznej zwrócił mu uwagę aby dostosował się do przepisów ruchu drogowego i przestrzegał zasad porządku obowiązujących na przejściu granicznym, gdy zażądał od mężczyzny okazania dokumentów ten odmówił, nie chciał też podać swojej tożsamości, zaczął obrażać i znieważać funkcjonariusza Straży Granicznej. Wobec podróżnego zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek. Niemiec został zatrzymany a następnie przekazany funkcjonariuszom Policji z KP w Radymnie.

Obywatela Niemiec, za przestępstwo znieważenia funkcjonariusza Straży Granicznej, skazano na karę grzywny w wysokości 1000 zł, dodatkowo otrzymał mandat karny gotówkowy w wysokości 600 zł za naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz za nieokazanie dokumentów do kontroli.