Nielegalni imigranci z Wietnamu przedarli się z Bieszczad aż pod Warszawę

27 maja 2014

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali grupę 10 imigrantów z Wietnamu. Nielegalni cudzoziemcy dotarli do Wólki Kosowskiej koło Warszawy.

Straż Graniczna po wykryciu śladów przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej niedaleko Arłamowa rozpoczęła działania poszukiwawcze, które doprowadziły do podwarszawskiej miejscowości Wólki Kosowskiej. Tam też skupiają się największe w okolicach Warszawy grupy imigrantów z Azji.

Funkcjonariusze SG posiadając nakaz prokuratorski przeprowadzili kontrole lokali mieszkalnych oraz osób w nich przebywających. Zatrzymano dziesięciu obywateli Wietnamu, którzy nie posiadali dokumentów zezwalających na pobyt w Polsce. Czworo z nich przyznało się do przekroczenia granicy w Bieszczadach, pozostali nie potrafili określić miejsca przekroczenia. Część z nich chciała udać się do Europy Zachodniej, pozostali mieli pracować w Polsce.

Zatrzymani Wietnamczycy trafili do Ośrodka dla Cudzoziemców w Przemyślu, gdzie będą oczekiwać na dalszą procedurę opuszczenia naszego kraju.