Nielegalni emigranci powrócili na Ukrainę

14 maja 2014

Zatrzymano kolejnych sześciu nielegalnych cudzoziemców z Ukrainy, którzy będą musieli opuścić teren Polski. Wszczęto wobec nich postępowania karne oraz anulowano im wizy.

Straż Graniczna z Krościenka i Medyki 10 maja przeprowadziła kontrole legalności pobytu cudzoziemców na naszym terytorium.

Podczas prowadzonych działań w Michałówce zatrzymano do kontroli busa kursującego na trasie z Samboru (Ukraina) do Pragi (Czechy). Wśród pasażerów sześciu obywateli Ukrainy -w tym 2 kobiety i 4 mężczyźni-miało się zgłosić do polskich firm celem podjęcia pracy w nich, umożliwiały im to posiadane przez nich wizy. Okazało się jednak, że wizy zostały wyłudzone by podjąć pracę w Czechach.

Obywateli Ukrainy zatrzymano ze względu na brak zgodności warunków pobytu w Polsce z deklarowanym celem. Usłyszeli oni zarzut przekroczenia granicy wbrew przepisom, przy użyciu podstępu. Wizy anulowano, a zatrzymanych zobowiązano do opuszczenia kraju. Otrzymali oni również czasowy zakaz ponownego wjazdu. Straż Graniczna prowadzi postępowania przygotowawcze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.

Kierowcę busa ukarano za działanie niezgodne z warunkami umowy „Interbus”.