Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników

16 lutego 2019

Otrzymaliśmy sygnał wraz ze zdjęciami od czytelnika dotyczący czystości chodników w ścisłym centrum miasta. Zdjęcia zostały wykonane w ostatnią niedzielę. W okolicy ruchliwego przejścia dla pieszych na Placu na Bramie leżały setki niedopałków i śmieci. Jest to miejsce, prze które przechodzą turyści idący od strony dworca kolejowego do historycznego centrum – zauważa czytelnik. Jeśli to ma być wizytówka miasta turystycznego, to gratuluję pomysłu – czytamy w e-mailu nadesłanym do redakcji.

Odcinek chodnika między przejściem dla pieszych a początkiem ulicy Franciszkańskiej jest najruchliwszym miejscem miasta. Jak zauważa czytelnik, na tym krótkim odcinku traktu pieszego często widać nieestetyczne potykacze reklamowe, żebraków, a nierzadko wyrzucone na trotuar śmieci.

Zapewne przyczyną zanieczyszczonego chodnika na Placu na Bramie jest nie tylko to, że nie jest sprzątany przez weekend, ale także niska kultura niektórych mieszkańców miasta i przyjezdnych, którzy mylą chodniki ze śmietnikami. To zadanie dla straży miejskiej, by egzekwować właściwe zachowania przechodniów – podsumowuje czytelnik.