Nie przyznał się do usiłowania odebrania życia mieszkańcowi Przemyśla zasłaniając się niepamięcią

14 stycznia 2018

41-latek próbował zabić mieszkańca Przemyśla. Oskarżony nie przyznał się do winy, zasłaniając się niepamięcią.

W nocy z 28 na 29 grudnia 2016 r. w Przemyślu, 41-letni Andrzej F. usiłował pozbawić życia Ryszarda M. Sprawca zadał poszkodowanemu szereg ciosów nożem tapicerskim w okolice prawej strony klatki piersiowej, szyi i pleców.

Zamierzonego celu nie osiągnął, z uwagi na podjęcie przez pokrzywdzonego działań obronnych oraz nie uszkodzenie żadnego z ważnych dla życia organów, powodując obrażenia ciała w postaci licznych ran kłutych przedniej prawej powierzchni klatki piersiowej w okolicy sutka, dwóch ran kłutych okolicy podłopatkowej o głębokości 5-6 cm, rozległej odmy podskórnej powłok klatki piersiowej po stronie prawej, dwóch ran ciętych prawej powierzchni szyi, ran ciętych dłoni i przedramienia lewego, które naruszyły czynności narządów ciała pokrzywdzonego na okres powyżej 7 dni – informuje prokurator Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Andrzej F. nie przyznał się do winy, odnośnie przebiegu zdarzenia zasłaniając się niepamięcią. Mężczyzna był dotychczas wielokrotnie karany.